Aktualności

Oficjalne otwarcie Szkoły w Woli Załężnej

Opublikowano dn. 12.10.2021
Autor: OPOCZNO


W dniu 9 października 2021 roku w Woli Załężnej oficjalnie oddano do użytku nowo powstały budynek wielofunkcyjny.

Do jego budowy przyczyniła się gmina Opoczno, wspierając inwestycję w kwocie około 1,9 ml zł oraz pozyskując 1 639 028,79 zł ml zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość zrealizowanego projektu opiewa na kwotę 3 537 336,00 zł.

Oficjalne otwarcie zainaugurowała msza święta odprawiona przez bp. Piotra Turzyńskiego, który podkreślił znaczenie tak nowoczesnej budowli dla lokalnej wspólnoty. Dla przybyłych gości, uczniowie szkoły zaprezentowali występ artystyczny, a Wiesław Wołkiewicz, sołtys Woli Załężnej i radny miejski oficjalnie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu. Szczególne podziękowania skierował do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Wola Załężna oraz jej przewodniczącej Zdzisławy Marii Bąkiewicz oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Załężnej Edyty Kałużyńskiej. W uroczystości wzięli udział m.in. Tomasz Łuczkowski zastępca burmistrza oraz ks. dziekan Jan Serszyński.

Oddany do użytku budynek pasywny w nowoczesnym stylu architektonicznym składa się z dwóch części: świetlicy wiejskiej, z której do południa będą mogli korzystać uczniowie, a po południu panie z KGW i części z pomieszczeniami dla szkoły podstawowej. Z tej drugiej najbardziej cieszą się uczniowie, co podkreśliła dyrektor Edyta Kałużyńska. Nowe przestronne sale, biblioteka, nowa szatnia i toalety z pewnością pomogą odnosić kolejne sukcesy zarówno dydaktyczne jak i sportowe. Warto nadmienić, że wykorzystanie tego obiektu jako obiektu demonstracyjnego umożliwi szersze upowszechnienie tego typu technologii na terenie naszej gminy.


Liczba wyświetleń: 1162

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0