Aktualności

Pierwsze takie porozumienie w Opocznie!

Opublikowano dn. 06.09.2021
Autor: OPOCZNO


Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego i Miejski Dom Kultury zawarły porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia artystycznego uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Tym samym na terenie gminy powstanie pierwsza klasa o profilu artystycznym, nakierowana na rozwój umiejętności artystycznych najmłodszych mieszkańców Opoczna oraz wyrabianie nawyków uczestnictwa w kulturze.
Podpisy na dokumencie złożyli dyrektorzy placówek: Karolina Kosno - Basińska i Zdzisław Miękus. - Porozumienie obejmuje prowadzenie edukacji artystycznej dla uczniów klasy I. Edukacja ta będzie odbywać się w dwóch modułach w ciągu całego roku szkolnego. Pierwszy moduł stanowić będą zajęcia plastyczne i teatralne, drugi: zajęcia wokalne i taneczne. Warsztaty z uczniami poprowadzą instruktorzy Miejskiego Domu Kultury - wyjaśnia dyrektor MDK i dodaje, że jest to pierwsze tego typu porozumienie w historii Opoczna. Przedsięwzięcie ma charakter pilotażowy. Sam projekt wystartuje już w połowie września. Jeśli jego założenia się sprawdzą w przyszłości planowane jest otwieranie kolejnych klas o profilu artystycznym. - Jesteśmy pewni, że wszechstronne zajęcia zapewniają dzieciom zrównoważony i harmonijny rozwój. Tym bardziej cieczy nas, że nasi uczniowie będą brać udział w cyklicznych zajęciach rozwijających ich właśnie pod kątem artystycznym - mówi Karolina Kosno - Basińska, dyrektor PSP z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego i dodaje, że nawiązanie współpracy z Miejskim Domem Kultury jest zarazem rozszerzeniem oferty szkoły.
Liczba wyświetleń: 1148

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0