Aktualności

Delegacja z Jarocina z wizytą w Opocznie.

Opublikowano dn. 24.08.2021
Autor: OPOCZNO


Podczas Festiwalu Płytki Ceramicznej gościliśmy delegację zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Jarocin.

W minioną sobotę 21 sierpnia, w Opocznie odbył się II Festiwal Płytki Ceramicznej. Na zaproszenie Burmistrza Opoczna Dariusza Kosna przyjechała do nas delegacja Gminy Jarocin. Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki odwiedził Opoczno wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Karoliną Wielińską-Kuś, Radnym Rady Miejskiej w Jarocinie i przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Mariuszem Kaźmierczakiem oraz wnukiem Leona Idaszewskiego Jackiem Kranzem.

Pierwszym punktem sobotniej wizyty było złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej mieszkańców ziemi jarocińskiej wysiedlonych w 1939 roku przez niemieckiego okupanta na ziemię opoczyńską.

Delegacja wzięła też udział w Finale Profilaktycznych Wakacji, w ramach Festiwalu Płytki Ceramicznej. Gmina Opoczno wspólnie z klubami sportowymi, stowarzyszeniami, jednostkami podległymi oraz służbami porządkowymi przygotowała dużo ciekawych atrakcji sportowo – rekreacyjnych. Były to m.in. gry, zabawy i quizy dla dzieci i młodzieży, II Edycja Biegaj po Mistrzowsku, Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet o Puchar Burmistrza Opoczna, Turniej Piłki Nożnej Panna 1 × 1 w wieku 15 – 18 lat. Burmistrzowie Opoczna i Jarocina uhonorowali najlepszych zawodników.

Bardzo ważnym momentem pobytu w Opocznie było uroczyste sadzenie dębu pamięci, który został nazwany Dębem Miasta Jarocin. Jak sami Burmistrzowie obu miast zauważyli, jesteśmy wyjątkiem. Zazwyczaj miasta partnerskie współpracują międzynarodowo a w tym przypadku, nawiązała się współpraca między miastami jednego kraju. Łączy nas zarówno historia wojenna, jak i ta nowa, w której staramy się realizować programy ze środków norweskich.

Na koniec Burmistrzowie obu miast uroczyście wręczyli podziękowania opoczyńskim przedsiębiorcom za udział we współorganizowaniu naszego święta, jakim był II Festiwal Płytki Ceramicznej.

Liczba wyświetleń: 1718

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0