Aktualności

Wakacje w Gminie Opoczno

Opublikowano dn. 21.07.2021
Autor: Mateusz Grodzicki


W minioną sobotę, 17 lipca 2021 r. na obiekcie rekreacyjnym Zalew Opoczno odbyło się wydarzenie aktywizacyjne w ramach wakacji w Gminie Opoczno. Na mieszkańców czekało szereg ciekawych atrakcji.

 
Dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników cieszyła się piana party zorganizowana przez OSP Opoczno. Centrum Tańca Tico przygotowało niesamowicie wciągające animacje taneczne, Ratownicy ZHP z HKR Opoczno przygotowali zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy. Nie zabrakło współzawodnictwa sportowego, w kilku kategoriach wiekowych odbyła się 1 edycja biegu wokół zalewu "Biegaj Po Mistrzowsku". Po raz pierwszy w Opocznie, Stowarzyszenie Opoczyńskie zorganizowało zawody Panna Beach Football Arena Round 1v1. Sędzią głównym zawodów był niezawodny Mariusz Dembiński. Wiele niespodzianek przygotował na swoim stoisku Niezależny Blok Samorządowy, począwszy od ogromnych baniek mydlanych po wiele atrakcyjnych konkursów i animacji dla dzieci. Pod namiotem Stowarzyszenia Wygramy Opoczno można było zdegustować przepysznych świeżo wyciskanych soków oraz zobaczyć zabytkowy radziecki motocykl z koszem Dniepr z 1976 roku. .Jednostka Strzelecka 1042 Opoczno przygotowała pokaz militariów wojskowych oraz zajęcia z pierwszej pomocy, Ciekawą formą aktywizacji mieszkańców okazał się Festiwal Kredy. W sobotę nad zalewem Opoczyńskim każdy mógł znaleźć coś dla siebie, gdy najmłodsi zajmowali się atrakcjami dla dzieci, dorośli mogli skorzystać z profesjonalnego badania cery, jak i sprawdzić analizę składu ciała na stoisku Oriflame. Klub LKS Opocznianka przygotował zmagania szachowe pod parasolami.
Stowarzyszenie Pomagajmy Zwierzętom, uświadomiło nam, jak ważna jest empatia względem zwierząt, cieszy fakt dużym zainteresowaniem mieszkańców zbiórką karmy suchej, mokrej i zużytych akcesoriów dla psów. Z uwagi na uwarunkowania sanitarne wszyscy biorący udział w wydarzeniu zobowiązani byli do przestrzegania niezbędnych wymagań i zaleceń sanitarnych.
Dziękujemy wszystkim organizatorom, stowarzyszeniom oraz mieszkańcom za wszelką pomoc w organizacji i czuwaniu nad sprawnym przebiegiem wydarzenia.
Liczba wyświetleń: 1660

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0