Aktualności

Pieniądze na założenie własnej firmy.

Opublikowano dn. 15.07.2021
Autor: OPOCZNO


Instytut Spraw Obywatelskich z Łodzi kończy pierwszy nabór pomysłów na otwarcie własnej JDG i zapowiada uruchomienie drugiego naboru w sierpniu.

Instytut Spraw Obywatelskich przygotowuje się do pierwszych wypłat dotacji w ramach projektu „Akademia Instytutu Spraw Obywatelskich kluczem do rynku pracy” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszej edycji, którą udało się pomyślnie zamknąć, pomimo ograniczeń pandemicznych. Szykujemy się właśnie do wypłat pierwszych, pocovidowych dotacji, w ramach naszego projektu.  Dziewięcioro uczestników dzięki naszej pomocy będzie mogło realizować swoje plany biznesowe – mówi Michał Jarosławski z Instytutu Spraw Obywatelskich.
 
Na początku sierpnia uruchomiony zostanie nabór do drugiej edycji projektu. Projekt skierowany jest do osób do 29 roku życia (nie ukończone 30 lat) zamieszkujących na terenie województwa łódzkiego, które utraciły zatrudnienie po 01.03.2020 r. z powodu skutków gospodarczych związanych z pandemią koronawirusa i obecnie nie pracują.

Bezzwrotną dotację – ponad 23 tys. zł – będą mogli wydać na zakup sprzętu niezbędnego do rozpoczęcia działalności, a comiesięcznie wypłacaną kwotę 2600 zł można przeznaczyć na opłaty: ZUS, czynsz za lokal, media, ubezpieczenie - mówi Piotr J. Wypych z Instytutu Spraw Obywatelskich.

Marzysz o salonie kosmetycznym, studio fotografii, firmie remontowej, a może masz jeszcze inny pomysł na biznes? Przygotujemy Cię do rozpoczęcia działalności poprzez szkolenia, pomożemy napisać biznesplan – dodaje Jarosławski.
  
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej projektu https://centrumklucz.pl/dotacje/na-wlasna-firme/
Liczba wyświetleń: 806

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0