Aktualności

Nowe mieszkania w Opocznie, wywiad z Marcinem Jędrasikiem, prezesem Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Opocznie

Opublikowano dn. 21.05.2021
Autor: Mateusz Grodzicki


Do końca czerwca potrwa budowa bloku komunalnego przy ul. Przemysłowej w Opocznie. Gmina Opoczno planuje podobną tego typu inwestycję także przy ulicy Rolnej. W Bilansie Dnia Marcin Jędrasik, prezes ZGM w Opocznie mówił również m.in. o wiosennych nasadzeniach kwiatów. Zachęcamy do odsłuchania audycji Radia Plus Radom.

Prace związane z budową bloku komunalnego przy ul. Przemysłowej w Opocznie potrwają do końca czerwca. Mówił o tym w Bilansie Dnia Marcin Jędrasik, prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Opocznie. Jak wyjaśnił, w obiekcie powstaną 24 lokale mieszkalne. Mniejsze mają około 30 metrów kwadratowych, a większe ponad 40. – Chcielibyśmy jak najszybciej przeprowadzić tam rodziny przede wszystkim z dwóch budynków przy ul. Przemysłowej, ponieważ te baraki z lat 70. są w złym stanie technicznym – przyznał prezes. Równolegle z prowadzoną inwestycją przy ul. Przemysłowej Gmina Opoczno planuje kolejne tego typu zadanie w mieście. Marcin Jędrasik poinformował, że ZGM jest obecnie w trakcie aktualizowania dokumentacji technicznej na budowę bloku przy ul. Rolnej. Tam ma powstać większy budynek z 52 mieszkaniami. Miasto planowało tam budowę bloku już w 2017 roku. Teraz po uregulowaniu spraw własnościowych działki wróciło do tematu. W dalszych planach jest także budowa drugiego bloku komunalnego przy ul. Przemysłowej.

Marcin Jędrasik mówił także o prowadzonych przez ZGM wiosennych nasadzeniach kwiatów w mieście. Wyjaśnił, że odbywają się one w oparciu o sadzonki wyhodowane w utworzonym niedawno zakładzie zieleni. – Po blisko 30 latach w Opocznie będą sadzone kwiaty, które wyhodowane zostały w zakładzie zieleni przez pracowników ZGM – mówił prezes. Nasadzenia rozpoczęły się od okolic opoczyńskiego muzeum. Będą prowadzone także na placu Kościuszki, wzdłuż ulic Biernackiego czy Staromiejskiej, czyli w tych miejscach, w których kwiaty sadzone były także w ubiegłych latach. Jak wyjaśnił prezes, na prośbę mieszkańców, w tym roku być może utworzone zostaną także w dwóch lokalizacjach łąki kwietne.

 

https://radioplus.com.pl/audycje-radiowe/55233-nowe-mieszkania-w-opocznie?fbclid=IwAR2zdOnxXRx5ieEn_x7ZZF9oy_Hggz9fO87AQmZlmC_mAIWwpU0sjpfi5Qg

Liczba wyświetleń: 2464

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0