Aktualności

Noc Muzeów 2021 w Opocznie

Opublikowano dn. 17.05.2021
Autor: OPOCZNO


Tegoroczna edycja Europejskiej Nocy Muzeów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem gości, którzy w sobotni wieczór i noc odwiedzili Muzeum Regionalne w Opocznie. W tak dużej frekwencji nie przeszkodziła nawet trwająca jeszcze pandemia i związane z nią utrudnienia. Ostatni zwiedzający zostali przyjęci jeszcze tuż przed północą.

Pośród atrakcji tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Muzeów znalazło się zwiedzanie wystaw stałych opoczyńskiego Muzeum, zwiedzanie wystawy czasowej „Ptaki i ssaki Polski” ze zbiorów Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Łódzkiego, która cieszyła się największym zainteresowaniem zwłaszcza wśród naszych najmłodszych gości, czy projekcja filmów historycznych i etnograficznych dotyczących oczywiście historii i kultury regionu opoczyńskiego, w tym materiałów zrealizowanych przy współpracy z TVP Historia.

Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz wydawnictw regionalnych Muzeum Regionalnego w Opocznie, pośród których znalazły się zarówno publikacje książkowe jak i płyty CD z tradycyjną opoczyńską muzyką ludową. Powodzenie miał tez kącik z bezpłatną prasą historyczną i regionalną. Na ekspozycji etnograficznej można było z kolei zaopatrzyć się w rękodzieło ludowe sprzedawane przez nasze twórczynie.

Liczba wyświetleń: 752

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0