Aktualności

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Opublikowano dn. 10.05.2021
Autor: OPOCZNO


W minioną sobotę obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to obchodzone jest od 8 maja 1985 roku. Zainicjowane zostało przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Tegoroczny Tydzień Bibliotek obchodzimy od 8 do 15 maja pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Z tej okazji wizytę w opoczyńskiej książnicy złożył Tomasz Łuczkowski Zastępca Burmistrza, który wszystkim Paniom Bibliotekarkom wręczył kwiaty i złożył serdeczne życzenia. Podczas spotkania Zastępca Burmistrza podziękował Paniom Bibliotekarkom oraz Jerzemu Misiurskiemu dyrektorowi Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie za trud i całoroczną pracę na rzecz krzewienie kultury i promocji czytelnictwa wśród mieszkańców, a także pracę jaką włożyli w zmianę samego budynku opoczyńskiej książnicy. Zastępca Burmistrza podkreślił ważną rolę bibliotekarzy w kształtowaniu i rozwoju zainteresowań czytelniczych mieszkańców naszej gminy. Do życzeń Tomasz Łuczkowskiego Zastępcy Burmistrza przyłączyli się obecni na spotkaniu dyrektorzy jednostek opoczyńskiej kultury Adam Grabowski dyrektor Muzeum Regionalnego i Zdzisław Miękus dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

 

Drogie Bibliotekarki! Drodzy Bibliotekarze!

W dniu Waszego święta życzmy Wam, aby każdy dzień był nowym rozdziałem księgi dobrych doświadczeń płynących z kontaktu z czytelnikiem i książką.

Liczba wyświetleń: 1104

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0