Aktualności

Dodatkowe patrole policji w gminie

Opublikowano dn. 23.02.2021
Autor: OPOCZNO


W poniedziałek, 22 lutego Burmistrz Opoczna, Dariusz Kosno oraz Komendant Powiatowy Policji w Opocznie insp. Konrad Kobierski podpisali porozumienie w sprawie dodatkowych patroli policji.

W ramach  podpisanego porozumienia na terenie miasta i gminy Opoczno zostanie zwiększona ilość patroli policyjnych, które będą kierowane w miejsca szczególnie zagrożone. Zgodnie z porozumieniem policjanci będą pełnić dodatkową służbę prewencyjną w ramach swojego czasu wolnego, a umundurowane patrole będą skierowane w najbardziej zagrożone miejsca. Łącznie na ulicach miasta i gminy dodatkową służbę pełnić będzie 150 funkcjonariuszy.

Porozumienia zostało podpisane w Urzędzie Miejskim w Opocznie w obecności Tomasza Łuczkowskiego, zastępcy burmistrza Opoczna. Przy zrozumieniu i przychylności Rady Miejskiej w Opocznie gmina przekazał Komendzie Powiatowej Policji w Opocznie na ten cel 33 000,00 złotych. Pozwoli to na uruchomienie dodatkowych umundurowanych patroli policyjnych.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Opocznie - Policjanci w czasie wolnym, będą pełnić służbę mającą przede wszystkim na celu przeciwdziałanie przestępczości i popełnianiu wykroczeń oraz poprawę porządku publicznego. Policja dyslokuje służby ponadnormatywne na terenie gminy zgodnie z prowadzoną na bieżąco analizą zagrożenia przestępczością oraz zgłoszeniami zamieszczonymi na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Liczba wyświetleń: 106

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Zgłoś Awarię

ZGŁOŚ AWARIĘ

BUDŻET OBYWATELSKI

 

 

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

 fiolet

 

 

JAKOŚĆ POWIETRZA

jakość powietrza

 

STRAŻ MIEJSKA

KOMENDA POWIATOWA POLICJI

PRZEKAŻ 1% W OPOCZNIE

PRZEKAŻ 1 %

1% logo

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina

youtube

Odwiedź nas na youtube

Panoramy

Poznaj opoczyńskie

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka