Dla mieszkańców organizatorzy przygotowali szereg atrakcji: pływanie na wodnym bananie, pływanie motorówką po zalewie, piana party dla dzieci, pływanie na pontonach, pokaz sprzętu ratowniczego, występy Studia Piosenki TON,
konkursy i animacje dla dzieci, puszczanie wielkich baniek mydlanych. Nad bezpieczeństwem czuwali Ratownicy WOPR. Dużym zainteresowaniem młodych mieszkańców cieszył się pies ratownicy Foster. Podczas wydarzenia mieszkańcy mogli skosztować świeżo wyciskanych soków, świeżo pieczonych chlebów na zakwasie od Piekarza Domowego.
Gdy wybiła godzina "W", w Opocznie rozległ się dźwięk syren, mieszkańcy zatrzymali się, aby uczcić pamięć o powstańcach. W tym samym czasie odbył się Mecz Ceramiki Opoczno z Pogonią Zduńska Wola który, również rozpoczął się od minuty ciszy i upamiętnienia pamięci o wybuchu Powstania Warszawskiego.
Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim współorganizatorom sobotniego wydarzenia.
OSP Opoczno,
Rejonowe WOPR w Piotrkowie Trybunalskim,
Opoczyński Klub Morsów,
Stowarzyszenie WyGramy Opoczno,
Niezależny Blok Samorządowy Opoczno,
Straż Miejska w Opocznie,
Studio Piosenki TON,
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Opocznie,
Komenda Powiatowa Policji w Opocznie,
Muzeum Regionalne w Opocznie,
Ubezpieczenia od A do Z Marta Pietras,
Marta Lewandowska Folk Art,
Ewa i Marcin Wiktorowicz,
Piekarz Domowy - Tomasz Duch,
EkoRolsy - Agata Kurzyk,
kolorowe warkoczyki Karolina Kowalczyk.