Aktualności

Szkolne Igrzyska Sportowe Szkół Miejskich w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców rocznik 2011 i młodsi.

Opublikowano dn. 12.12.2023
Autor: Mateusz Grodzicki

W poniedziałek 11 grudnia 2023 r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie odbyły się Szkolne Igrzyska Sportowe Szkół Miejskich w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców rocznik 2011 i młodsi. Na zawody zgłosiły się Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Opocznie. Rozgrywki sędziował nauczyciel wychowania fizycznego Pan Grzegorz Januszewski.

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie w składzie: Julia Białecka, Anna Borkowska, Laura Stronias, Nela Nojek, Małgorzata Bodnar, Weronika Konecka, Antonina Wrzosek, Blanka Fornal, Adriana Pabijańska, Magdalena Wrzosek, Aleksandra Dzierdzikowska, Dominika Pecyna. Trenerem zespołu jest Pan Grzegorz Januszewski.
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w składzie: Julia Deka, Otylia Jaskóła, Pola Gorzeń, Magdalena Zaborowska, Katarzyna Grabowska, Antonina Stańczyk, Nikola Biełucha, Daria Shana, Agata Walasik. Trenerem drużyny jest Pani Anna Smyka.
W kategorii chłopców I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w składzie: Franciszek Kędziora, Bartłomiej Zięba, Tymon Baran, Jakub Giermakowski, Paweł Marszałek, Janek Ambroziak, Szymon Kubiś, Stanisław Kowalski, Jakub Turliński, Jakub Patyna, Igor Rożej. Trenerem zespołu jest Pani Katarzyna Klimek.
II miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Opocznie w składzie: Alan Brzózka, Hubert Śmiechowski, Kamil Kowalczyk, Filip Przydatek, Jan Belica, Michał Kołodziejczyk, Fabian Zięba, Jan Witoń, Kacper Józefowicz, Antoni Piekielnik, Mikołaj Trojanowski. Trenerem drużyny jest Pan Maciej Galewski.
Pamiątkowe medale ufundował Burmistrz Opoczna Pan Dariusz Kosno. Zawody koordynował Wydział Sportu i Rekreacji UM.
Wygrane zespoły wezmą udział w zawodach na szczeblu powiatowym, które odbędą się w SP w Żarnowie.