Aktualności

ROSNĄ MŁODZI KOSZYKARZE!

Opublikowano dn. 31.01.2023
Autor: Mateusz Grodzicki

We wtorek 31 stycznia na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 odbyły się Szkolne Igrzyska Sportowe Szkół Miejskich w piłkę koszykową dziewcząt i chłopców rocznik 2010 i młodsi. Na starcie zameldowali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego. To były piękne i bardzo emocjonujące mecze.

Ostatecznie w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w składzie: Agata Cuper, Iga Jeż, Olga Jeż, Nina Stanik, Nikola Wieczorek, Agata Adamczyk, Olga Zwolińska. Trenerem zespołu jest Pani Natalia Milczarek.
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w składzie: Maja Wołkiewicz, Agnieszka Wardecka, Aleksandra Świątek, Anna Stępień, Magdalena Stępień, Antonina Karbownik, Paulina Bojarska, Lena Lipska, Amelia Wróbel – Kubosińska, Nikola Kłodawska. Trenerem drużyny jest Pani Małgorzata Mijas i Pani Beata Stępień.
W kategorii chłopców I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w składzie: Oskar Chmielewski, Aleksander Marszałek, Igor Warczyński, Krzysztof Mnich, Rafał Kowalczyk, Gracjan Grzelczak, Tymon Chybowski, Jakub Męcik, Szymon Korneta, Jakub Piekarski, Krzysztof Hajda. Trenerem drużyny jest Pani Katarzyna Klimek.
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w składzie: Igor Neyman, Łukasz Tracz, Mikołaj Turley, Marceli Pawlak, Igor Białowąs, Ksawery Białuski, Szymon Łata, Szymon Świątek, Fabian Chojnacki, Szymon Kowalczyk, Maciej Józefowicz. Trenerem grupy jest Pani Małgorzata Mijas i pani Beata Stępień.
Zwycięzcy nagrodzeni zostali medalami ufundowanymi przez Burmistrza Opoczna Pana Dariusza Kosno. Koordynatorem imprezy sportowej był Wydział Sportu i Rekreacji UM, który zapewnił również opiekę medyczną.
Drużyny, które uplasowały się na pierwszych miejscach wezmą udział w zawodach na szczeblu powiatowym. Życzymy powodzenia!