Kultura - aktualności

Impresje w czasie pandemii

Opublikowano dn. 25.06.2020
Autor: OPOCZNO

Zdjęcie Artykułu
25 czerwca 2020

Miejski Dom Kultury sfinalizował tegoroczną edycję „Wielkanocnych Impresji” - warsztatów plastycznych skierowanych do uczniów ze szkół położonych na terenie gminy Opoczno.

Jak zaznacza Lidia Stanek, instruktor plastyk MDK i koordynatorka całego przedsięwzięcia, warsztaty odbyły się w marcu, ale w bardzo okrojonym składzie.
- Początkowo swój udział w wydarzeniu zadeklarowało 14 placówek
oświatowych: szkół i przedszkoli (140 uczniów z 20 opiekunkami).
Niestety, sytuacja związana z pojawieniem się koronawirusa oraz wprowadzanie kolejnych obostrzeń, przeszkodziły kontynuowaniu warsztatów, a plastyczna zabawa musiała zostać przerwana - zaznacza L.Stanek.
Łącznie w tegorocznej edycji „Wielkanocnych Impresji” - a więc w okresie przed pojawieniem się COVID-19 - udział wzięło 1 przedszkole i 5 szkół z gminy Opoczno, czyli 57 uczestników i 8 opiekunek.
W trakcie warsztatów, które udało się przeprowadzić powstało w sumie 16 wielkanocnych plansz większego formatu z wykorzystaniem różnych technik zdobniczych.
Każda jednostka biorąca udział w warsztatach na koniec roku szkolnego została nagrodzona specjalnym zestawem plastycznym, certyfikatem, a uczniowie dyplomami.
Co roku podsumowanie „Wielkanocnych Impresji" miało uroczysty charakter i odbywało się w Miejskim Domu Kultury. Obecnie, ze względu na pandemię koronawirusa, każda ze szkół otrzyma podziękowanie indywidualnie.
Liczba wyświetleń: 136
Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina

youtube

Odwiedź nas na youtube

Panoramy

Poznaj opoczyńskie

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Wydarzenia

Relacje z wydarzeń