Fundusze Unijne zrealizowane

Zdjęcie Artykułu

Siłownia pod chmurką w Bielowicach.

Opublikowano dn. 28.10.2019
Autor: OPOCZNO

W sobotę, 26 października, w Bielowicach miało miejsce uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej połączone z prezentacją urządzeń oraz wspólnym treningiem z instruktorem.

Po prezentacji nastąpiła część artystyczna, a następnie odbyły się konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych.

Organizatorami sobotniego wydarzenia był sołtys wsi Bielowice - Andrzej Pacan wraz z Gminą Opoczno.

Sobotnie wydarzenie uświetnił swoja obecnością Dariusz Koso, burmistrz Opoczna wraz z Katarzyną Niewadzi, dyrektorem Wydziału Sportu i Rekreacji, Piotrem Stempniakiem, dyrektorem Wydziału Promocji i Kultury i Justyną Chodorowską, inspektorem w Wydziale Funduszy Europejskich UM.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Opoczna, sołtys Bielowic, Dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji oraz przedstawiciel Wydziału Funduszy Europejskich UM.

Sam projekt siłowni został zrealizowany w ramach tzw. grantów sołeckich na 2019 r. oraz współfinansowany przy udziale środków z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego, wkładu własnego Gminy Opoczno oraz wkładu z Funduszu Sołeckiego.

Przedsięwzięcie polegało na wykonaniu siłowni plenerowej na terenie wyłożonym kostką, gdzie posadowiono sześć urządzeń do ćwiczeń (wykonanych z bezpiecznych i trwałych materiałów) o zróżnicowanych funkcjach dających możliwość rozwijania umiejętności psychoruchowych:

1. Motyl,
2. Steper,
3. Wioślarz,
4. Biegacz,
5. Orbitrek,
6. Rower.

Na terenie siłowni zewnętrznej postawiono tablicę informacyjno - promocyjną, zawierającą regulamin korzystania z siłowni i informację o współfinansowaniu.

Powstała siłownia zewnętrzna będzie miejscem wspólnych spotkań mieszkańców sołectwa, przyczyni się do zwiększenia różnorodności form aktywności, a także zapewni dodatkową możliwość spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu dzieciom, rodzicom i dziadkom.

Inwestycja wpłynie na poprawę kondycji fizycznej oraz stanu zdrowia mieszkańców.

Liczba wyświetleń: 1446

Powrót