Jesteś na: Cyfrowy Urząd

Cyfrowy Urząd

strona logowania

Zapraszamy Mieszkańców Gminy Opoczno do korzystania z rozwiązań teleinformatycznych pozwalających załatwić sprawy  Urzędowe bez wychodzenia z domu. Oferujemy Państwu zarówno wersję komputerową dostępną pod adresem https://eurzad.um.opoczno.pl/ . Tworząc Portal Komunikacji Online, najważniejsze dla nas było, aby był on intuicyjny w użytkowaniu. Obsługa przypomina korzystanie z poczty elektronicznej za pomocą przeglądarki internetowej. Kluczowym elementem tego systemu jest wykorzystanie Profilu Zaufanego. Profil Zaufany w postępowaniu administracyjnym zastępuje tradycyjny podpis odręczny. Dzięki temu można bezpiecznie podpisywać dokumenty elektroniczne w Internecie. Co ważne, rozwiązanie to jest bezpłatne dla mieszkańca. System pozwala załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, szybko i w dogodnym dla siebie czasie.

 

Portal Komunikacji ONLINE Urzędu Miejskiego w Opocznie jest serwisem internetowym dostępnym przez stronę WWW, za pomocą którego mieszkaniec gminy między innymi otrzymuje dostęp do danych podatkowych i księgowych dotyczących jego osoby zgromadzonych w systemach informatycznych danego urzędu.

 

Najważniejsze korzyści płynące z Portal Komunikacji ONLINE:

 

  • Sprawy urzędowe możliwe do załatwienia w dogodnym czasie, 24 h na dobę/7 dni w tygodniu bez wychodzenia z domu.
  • Wszystkie dokumenty w komputerze/telefonie.
  • Podpis Profilem Zaufanym na dokumencie elektronicznym zastępuje odręczny podpis na dokumencie papierowym.
  • Oszczędzasz pieniądze i jednocześnie dbasz o ochronę naszego środowiska.
  • Wysyłanie pism do Urzędu, na przykład deklaracji na podatek od nieruchomości, rolny, leśny, poprzez Portal Komunikacji ONLINE dokonywane jest w pełni za pomocą Internetu.
  • Wypełniając wniosek, system uzupełni automatycznie dane osobowe, bez potrzeby ręcznego wypełniania swojego imienia, nazwiska, adresu czy numeru PESEL.
  • Będziesz na bieżąco informowany o wszystkich sprawach ważnych dla Ciebie, raty podatku, zmiany terminów wywozu śmieci i inne.
  • System gwarantuje pełne bezpieczeństwo i poufność. Dzięki wykorzystaniu Profilu Zaufanego dostęp do konta jest chroniony przed dostępem osób nieuprawnionych.

 

Aplikacja mInstytucja to Mobilny Urząd w Twoim telefonie, działa wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.

Za pomocą aplikacji wszyscy mieszkańcy uzyskają szybki dostęp do najbardziej aktualnych i najważniejszych informacji, komunikatów i ostrzeżeń dotyczących naszej gminy. Aplikacja ta jest dostępna bez żadnych opłat, a jedynym warunkiem jest posiadanie telefonu z systemem Android lub iOS. Zachęcamy do korzystania z tego wygodnego sposobu otrzymywania informacji.

 

urzad w telefonie

 

Głównym celem aplikacji mobilnej jest dostarczenie mieszkańcom i przedsiębiorcom bezpiecznego dostępu do danych z Rejestrów Publicznych, a także sprawnej komunikacji z instytucjami publicznymi. Autoryzacja odbywa się za pomocą Krajowego Węzła Tożsamości (Profil Zaufany, bankowość elektroniczna, e-dowód osobisty).

 

W razie problemów, zapytań lub uwag do działania Portalu lub aplikacji mobilnej,  zapraszamy do kontaktu.
Komórka Informatyczna Urzędu Miejskiego w Opocznie:
informatyka@um.opoczno.pl tel. 447860103, 447860166
mobile:  Dariusz Badura 609656585,  Włodzimierz Wroński 887380370 

powrót
Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka