Aktualności

Halowe Mistrzostwa Polski w LA U18 i U20 Toruń 2021

Opublikowano dn. 16.02.2021
Autor: Mateusz Grodzicki

W dniach 12 -14 lutego 2021 na Arenie Toruń odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w LA U18 i U20 Toruń 2021. Gminę Opoczno reprezentowali zawodnicy z LKS Feniks Opoczno i UMLKS Pegaz Opoczno.

LKS Feniks Opoczno w składzie :
1.Kacper Marańda pobiegł na dystansie 600m i pobił swój wynik życiowy o jedną sekundę 1:28:56 kończąc zmagania sklasyfikowany po zliczeniu wszystkich pięciu serii na dwudziestej piątej pozycji .
2.Mikołaj Gancarz dystans 1000 m, który legitymował się z trzecim wynikiem na tym dystansie w tym sezonie halowym.
Niestety niedyspozycja dnia , połączona z problemami żołądkowymi wykluczyła Mikołaja z rywalizacji . Mikołaj walczył do końca ale ostatecznie to nie był jego dzień i nie ukończył rywalizacji.
3.W drugiej serii wystąpił Artur Petrosyan , który finiszował na trzeciej pozycji z czasem 2:42:36. i dało mu piętnasty wynik w Polsce w kategorii U18.
Trenerem jest Jacek Wojtarek.

UMLKS Pegaz Opoczno reprezentowało 4 zawodników:
1. Daniel Szymański zajął V miejsce w Finale A na 60 m z wynikiem 7.09 sek. ( w eliminacjach 7.21 sek. ) jest piątym zawodnikiem w Polsce na tym dystansie juniorów młodszych.
2. Hubert Rutowicz zajął VI m w Finale A na 300 m z wynikiem 37.07 sek. (w eliminacjach 36.05 sek.)
3.Adrian Wójciak w finale B zajmuje III miejsce i tym samym jest dziewiątym zawodnikiem w Polsce na dystansie 200 m z wynikiem 23.22 sek . ( w eliminacjach 23.24 sek. )
4.Bartek Bazaniak z wynikiem 24.58 sek. zajmuje 24 miejsce.
Trenerem zawodników jest Marek Grabolus.