Kultura - aktualności

WIZYTA W JAROCINIE

Opublikowano dn. 07.04.2019
Autor: OPOCZNO

Data wydarzenia: 05.04.2019 od 00:00 - do 00:00

Delegacja z Opoczna z wizytą w Jarocinie.

W miniony piątek, 5 kwietnia, delegacja z gminy Opoczno, razem z zastępcą burmistrza Tomaszem Łuczkowskim, odwiedziła Jarocin. To siedziba gminy, której rada miejska w ubiegłym tygodniu jednogłośnie przyjęła propozycję partnerskiej współpracy z Opocznem. Organizatorem przyjazdu opoczyńskiej delegacji był Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina.

Podczas wizyty w głównej mierze skupiono się na przygotowaniu szczegółów współpracy oraz prezentacji sukcesów jarocińskiego magistratu w pozyskiwaniu środków i realizacji projektów związanych z poprawą życia mieszkańców.

Pierwszym punktem piątkowego wyjazdu było spotkanie z Agnieszką Borkiewicz - dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. Opocznianie spotkali się także z Jarosławem Mendelskim - kierownikiem Zespołu Folklorystycznego "Snutki", organizatorem Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, które od ponad 20 lat odbywają się w Jarocinie.

Warto zaznaczyć, że przedstawiciele opoczyńskiego samorządu zwiedzili ponadto kino Echo im. Piotra Łazarkiewicza - obiekt gminny, w którym od 11 lat prowadzi je stowarzyszenie Jarocin XXI. Należy dodać, że opocznianie spotkali się z pracownikami stowarzyszenia Małgorzatą Niestrawską-Kazimierczak i Maciejem Śledzianowskim, a samo spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością komercyjną tego typu instytucji w kontekście odnowienia kina w opoczyńskim MDK.

W Muzeum Regionalnym w Jarocinie opocznianie spotkali się z kolei z Sebastianem Plutą - dyrektorem tamtejszego Muzeum Regionalnego oraz pracownikiem Bożeną Kubacką, którzy zapoznali wszystkich z imponującym projektem "Rewitalizacji, konserwacji i adaptacji na cele kulturalne pałacu Radolińskich, ruin kościoła św. Ducha i kwatery IV parku". W ramach tego działania w pałacu zbudowana zostanie nowa wystawa stała, studio nagrań i kameralna sala koncertowa. Wybudowany będzie również m.in. nowy "zielony" amfiteatr wraz z miejscem spotkań opowiadającym rockową historię tego miejsca, a także przeprowadzona konserwacja murów ruin kościoła Św. Ducha. Na to zadanie tylko z WRPO 2014 muzeum pozyskało 7,5 mln zł dotacji.

Kolejny punkt to prezentacja projektu "Rozwój systemu zieleni miejskiej obejmującego parki, skwery i zieleń przyuliczną". Dokonali jej Piotr Kociński i Łukasz Witczak, którzy zajmowali się przygotowaniem wniosku, a teraz m.in. projektują i nadzorują prace. Panowie pokazali w praktyce jak dokonują się prace w terenie, ukazując wiele szczegółów i rozwiązań.

Opoczyńska delegacja spotkała się także z przewodniczącym Rady Miejskiej Rajmundem Banaszyńskim i radnym Mariuszem Kaźmierczakiem, którzy towarzyszyli gościom z Opoczna do końca wizyty.

Ostatnim punktem wizyty było zwiedzanie Spichlerza Polskiego Rocka - oddziału muzeum, które w sposób nowoczesny prezentuje historię polskiego rocka.

Miłym akcentem było wręczenie przez zastępcę burmistrza Opoczna Tomasza Łuczkowskiego wraz z Robertem Kaźmierczakiem nagród podczas Festiwalu Piosenki Młodzieżowej "Śpiewaj i Walcz" 2019, który miał miejsce w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

W skład delegacji weszli: Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza, przedstawiciele opoczyńskich instytucji kultury: Zdzisław Miękus, dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Adam Grabowski, dyrektor Muzeum Regionalnego, Jerzy Misiurski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Piotr Stempniak, kierownik Zespołu ds. Promocji i Kultury, Mariola Saternus, inspektor w Zespole ds. Promocji i Kultury, Dominika Chybowska, kierownik Zespołu ds. Ochrony Środowiska i Anna Frączek, podinspektor w Zespole ds. Ochrony Środowiska.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 108

Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Zobacz nasze panoramy

Zobacz nasze panoramy

Facebook płytka ceramiczna

Facebook płytka ceramiczna

Panoramy

Poznaj opoczańskie panoramy

Facebook Gmina

Facebook Gminy

youtube

Odwiedź nas na youtube

Wydarzenia