Kultura - aktualności

Mamy podium na Pięciolinii Marzeń!

Opublikowano dn. 18.11.2020
Autor: OPOCZNO

Zdjęcie Artykułu
18 listopada 2020

Zosia Piotrowska, Agata Siedlecka i Julia Jaciubek z działającego przy Miejskim Domu Kultury Studia Piosenki TON zostały laureatkami konkursu „Pięciolinia Marzeń”.

XII Wojewódzki Festiwal Muzyczny Dzieci i Młodzieży "Pięciolinia Marzeń"został zorganizowany przez Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi. Konkurs adresowany był do uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy uczestniczą w zajęciach wokalnych i instrumentalnych prowadzonych w placówkach kulturalnych i oświatowych. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 przedsięwzięcie odbywało się w formule online.

Występy młodych wokalistów oceniało jury w składzie: Anna Komorowska-Manijak - muzyk, pedagog w Szkole Muzycznej I stopnia, wokalistka, Jan Gromski - muzyk, kompozytor, animator kultury i instruktor muzyczny oraz Janusz Kowalski - muzyk, wiolonczelista, członek Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi i pedagog muzyczny.

W kat. 11-13 lat opocznianki zdobyły aż dwa miejsca na muzycznym podium.

I nagrodę zdobyła Zosia Piotrowska, która zaśpiewała utwór "Sutra" z repertuaru zespołu "Sistars". II miejsce piosenką "Przytulne mieszkanko”w przekładzie Katarzyny Kraińskiej wyśpiewała sobie Agata Siedlecka.

W kat. 14-17 lat najwyższy laur należał do Julii Jaciubek, która zaprezentowała się w utworze "Aniołom szepnij to" z repertuaru Sanah.

Dziewczyny przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem Izabeli Lisowskiej, trenerki wokalnej Studia Piosenki TON.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Koncert finałowy online można obejrzeć na kanale youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Bm2HbmfVLCM&ab_channel=BaluckiOsrodekKultury&fbclid=IwAR03jBdmhRKD2kSbQE6LkC6HTWyTFDxU3aziwK9H-N-e1Nobp6cXvSdp9HM

 

Liczba wyświetleń: 422
Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina

youtube

Odwiedź nas na youtube

Panoramy

Poznaj opoczyńskie

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Wydarzenia

Relacje z wydarzeń