Strona główna Aktualności   Wydarzenia   Plan miasta   Baza informacji   Spacer   Galerie   Multimedia   Zdjęcia internautów   Historia   bip
Portal - Turystyka
Turystyka
Redakcja: Administrator
Dodany: 2-04-2010, wyświetleń: 18479
PDF
DRUKUJ

 

Ziemia opoczyńska ma wiele piękna i uroku. Przepływają przez nią wody stosunkowo czystych rzek Polski: Czarnej, Wąglanki, Drzewiczki i Pilicy. Wiele sielskości zachowały wsie opoczyńskie, zwłaszcza położone nad wodami i wśród rozległych łąk i pastwisk. Istnieje wiele parków z ciekawym drzewostanem, a pobliskie Lasy Spalskie, rezerwat żubrów i Błękitne Źródła, są siedliskiem ptaków, zwierząt i roślin. 

W miejscowości Miedza Murowana na terenie gminy Białaczów, w odległości 300 m od zalewu o powierzchni 185 ha., znajduje się stanica harcerska - obiekt zarządzany przez Miejski Dom Kultury w Opocznie. Na terenie bazy znajduje się zaplecze kuchenne z wyposażeniem sanitarnym, stołówką wraz z sala kominkową, dwa pawilony mieszkalne z 32 pomieszczeniami noclegowymi oraz pawilon gospodarczy.

Mówiąc o rekreacji, myśliwych zachęcamy do polowań: istnieje pięć polnych obwodów łowieckich. Miłośnikom wędkowania zaś spodoba się zalew w Miedznej Murowanej oraz rzeki Drzewiczka i Wąglanka. Niedaleko stąd do Spały znanej z rozległych lasów i Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Kilkanaście kilometrów od Opoczna leży Drzewica z ruinami XVI-wiecznego zamku oraz Inowłódz ze słynnym XII-wiecznym kościołem św. Idziego. W Białaczowie zaś, 10 km stąd, jest piękny zespół pałacowy z XVIII wieku. W Sulejowie-Podklasztorzu, 30 km od nas - wczesnośredniowieczny klasztor cystersów. 

Zachęcając turystów do zwiedzenia pięknej ziemi opoczyńskiej, życzymy wielu miłych i ciekawych wrażeń.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ