Straż Miejska

Sytuacja epidemiczna w okresie jesienno-zimowym to trudny czas dla osób bezdomnych – pozbawionych schronienia oraz osób samotnych.

Opublikowano dn. 10.11.2020
Autor: OPOCZNO

Zdjęcie Artykułu
10 listopada 2020

Straż Miejska w Opocznie apeluje, aby jesienią i zimą pomagać bezdomnym w szczególny sposób ze względu na poważne narażenie na utratę zdrowia lub życia z powodu zakażenia w związku z epidemią koronawirusa SARS-coV-2, ale także na niebezpieczeństwo związane z wychłodzeniem organizmu.

Strażnicy miejscy w okresie jesienno-zimowym patrolują miejsca, gdzie nocują osoby bezdomne. Są to pustostany, zimne piwnice, altany na ogródkach działkowych, kanały i inne miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni i są narażeni na wychłodzenie. Jeśli strażnicy miejscy napotykają osoby bezdomne to będą je przewozić do ogrzewalni lub noclegowni czy innych miejsc, w których osoby bezdomne otrzymają pomoc.

Straż Miejska w Opocznie apeluje też do mieszkańców naszej gminy. Pobyt osób bezdomnych, które są narażone na wyziębienie należy zgłaszać na numery alarmowe. Tylko szybka informacja może uratować osobę bezdomną przed poważnym wyziębieniem lub zamarznięciem.

Olbrzymie znaczenie dla skuteczności wsparcia udzielanego osobom bezdomnym i samotnym w okresie jesieni i zimy, ma połączenie potencjału wszystkich dostępnych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ochronę ludności: Straży Miejskiej, pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych udzielających pomocy osobom samotnym i bezdomnym.

W województwie łódzkim uruchomiono również bezpłatną infolinię pod numerem 987 dotyczącą osób bezdomnych. Wykaz miejsc przyjaznych dla bezdomnych znajduje się na naszej stronie.

Obecna sytuacja wymaga szczególnej wrażliwości od nas Wszystkich. Pamiętajmy o tym i pomagajmy.

Liczba wyświetleń: 574
Powrót
Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Sport i Rekreacja Gmina Opoczno

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Relacje z wydarzeń