Strona główna Aktualności   Wydarzenia   Plan miasta   Baza informacji   Spacer   Galerie   Multimedia   Zdjęcia internautów   Historia   bip
Aktualności - Najnowsze
Śluby i sesje w odnowionej Sali USC
Redakcja: stempniak_p
Dodany: 16-02-2018, wyświetleń: 3111
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

W opoczyńskim magistracie dobiegła końca jedna z ważniejszych inwestycji. Była nią modernizacja i remont wnętrza Sali Urzędu Stanu Cywilnego, która znajduje się w budynku Urzędu Miejskiego w Opocznie przy ul. Staromiejskiej 6, dawnej „willi fabrykanta". Warto zaznaczyć, że stylowy pałacyk został wybudowany w 1912 r. przez właścicieli fabryki ceramicznej J. Dziewulskiego i braci Lange.

Prezentacja nowej Sali Ślubów, która nie była odnawiana praktycznie od początku istnienia, odbyła się w piątek, 16 lutego. O remoncie opowiedzieli Tomasz Łuczkowski, sekretarz miasta i Rafał Kądziela, burmistrz Opoczna, którzy podkreślili między innymi, że sfinalizowanie inwestycji to dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców gminy Opoczno, jak i całego powiatu opoczyńskiego.

Burmistrz przypomniał również o zmianach, jakie nastąpiły w ostatnim czasie wokół samego Urzędu, na bardziej estetyczne i funkcjonalne dla mieszkańców. Znaczył też, że teraz właściwego wyglądu nabiera także jego wnętrze, o czym w najbliższym czasie będą miały okazję przekonać się pierwsze pary stające na ślubnym kobiercu.

Na prezentacji obecni byli: Wiesław Wołkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej, Zbigniew Sobczyk, zastępca burmistrza, Barbara Zięba, zastępca kierownika USC, Beata Tworek, kierownik Zespołu ds. Zamówień Publicznych, Andrzej Śliwka, p. o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie oraz Jerzy Misiurski, p. o. dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zakończenie remontu to przede wszystkim powrót do UM ślubów cywilnych i obrad sesji Rady Miejskiej.

Dzięki remontowi pomieszczenie zyskało stylowy i historyczny charakter nawiązujący do architektury budynku. Od strony nowych technologii pojawiła się nowa serwerownia oraz kamery, które umożliwią transmisję sesji online. Z kolei dwa rzutniki z ekranami i nagłośnieniem pozwolą na wysokiej jakości prezentacje, szkolenia i konferencje.

Jako Urząd Miejski mamy nadzieję, że efekty nowej estetyki, które dodatkowo wzmacnia jeszcze efektowne oświetlenie, docenią z pewnością mieszkańcy naszej gminy, powiatu i goście, którzy będą mieli okazję znaleźć się w tym niesamowitym miejscu, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 572 903 tys. zł.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ