Strona główna Aktualności   Wydarzenia   Plan miasta   Baza informacji   Spacer   Galerie   Multimedia   Zdjęcia internautów   Historia   bip
Aktualności - Najnowsze
Będą grzać
Redakcja: ZM
Dodany: 15-09-2010, wyświetleń: 2812
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

W ramach adaptacji pomieszczeń dolnego kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Westerplatte w Opocznie na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi wykonane zostanie ogrzewanie podłogowe.
W wyniku przeprowadzonego przetargu na budowę ogrzewania z wykorzystaniem pomp ciepła wybrana została oferta firmy F.H.P. Hubomag, Energie Odnawialne z Zaborowa za cenę ofertową 498.614,00 zł.
W pomieszczeniach adaptowanych dla potrzeb Środowiskowego Domu Samopomocy zamontowane będzie ogrzewanie wykorzystujące energię cieplną pobieraną bezpośrednio z gruntu. W uproszczeniu polega to na wprowadzeniu do gruntu kolektorów pionowych wypełnionych solanką, która po ogrzaniu się w ziemi oddaje ciepło poprzez system urządzeń wodzie krążącej w instalacji centralnego ogrzewania. Jednocześnie otrzymana w ten sposób ciepła woda wykorzystywana jest instalacji sanitarnej. Jest to obecnie jednej z najtańszych w eksploatacji na rynku systemów ogrzewania.
Przypomnijmy, że po adaptacji w pomieszczeniach dolnego kościoła maja powstać m.in. pokój wypoczynkowy dla podopiecznych ośrodka oraz trzy pracownie: stolarsko - ceramiczna, podtrzymywania umiejętności szkolnych oraz pracownia rękodzieła artystycznego.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ