Strona główna Aktualności   Wydarzenia   Plan miasta   Baza informacji   Spacer   Galerie   Multimedia   Zdjęcia internautów   Historia   bip
Aktualności - Sport
Mistrzostwa ministrantów
Redakcja: ZM
Dodany: 15-04-2013, wyświetleń: 2557
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

Z udziałem 48 drużyn odbyły się w Opocznie i w Żarnowie finały XIII Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.
Tuż przez sportowa rywalizacją wszyscy uczestnicy mistrzostw spotkali się na uroczystej Mszy świętej w kolegiacie św. Bartłomieja w Opocznie, którą celebrował ksiądz biskup Henryk Tomasik. Po wspólnej modlitwie ministranci rozpoczęli rozgrywki.
W kategorii szkół podstawowych rywalizacja zakończyła się zwycięstwem radomskiej parafii Zesłania Ducha Świętego. Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się ministranci z parafii Matki Bożej Królowej Świata z Radomia. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych równych sobie nie mieli ministranci z Małęczyna. Zarówno zwycięzcy poszczególnych kategorii, jak i drużyny które zajęły drugie i trzecie miejsca reprezentować będą diecezję radomską podczas mistrzostw Polski ministrantów, które na początku maja rozegrane zostaną w Radomiu.
Organizatorem mistrzostw była parafia pod wezwaniem św. Bartłomieja w Opocznie, z ramienia której zawodami kierował ksiądz Ireneusz Szustak.
Nagrody dla zwycięskich drużyn i najlepszych zawodników wręczali fundatorzy i sponsorzy zawodów m.in. Burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski, Starosta Marek Ksyta, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kopania i wójt Gminy Żarnów Krzysztof Nawrocki.
Wyniki XIII Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej:
- kat. szkoła podstawowa:
1. Radom parafia Zesłania Ducha Świętego, 2. Kowala, 3. Suchedniów;
- kat. gimnazjum: 1. Radom parafia Matki Bożej Królowej Świata, 2. Radom parafia św. Stefana
3. Wilczkowice;
- kat. szkoła ponadgimnazjlana: 1. Małęczyn, 2. Radom parafia Brata Alberta, 3. Odechów

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ