Strona główna Aktualności   Wydarzenia   Plan miasta   Baza informacji   Spacer   Galerie   Multimedia   Zdjęcia internautów   Historia   bip
Aktualności - Kultura
„WYCIĄGAMY DZIECI Z BRAMY” finał akcji w Opocznie
Redakcja: Agata Andrzejewska
Dodany: 18-10-2013, wyświetleń: 1553
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

17 października zakończyła się w Opocznie druga edycja ogólnopolskiej akcji „Wyciągamy Dzieci z Bramy" realizowana przez Fundację „Wyciągamy Dzieci z Bramy" i Miejski Dom Kultury w Opocznie. W Opocznie akcja ta miała miejsce po raz pierwszy.
W ramach akcji w Miejskim Domu Kultury przeprowadziliśmy dwa konkursy w formie warsztatów. Pierwszy taneczny zrealizowany 10 X pod hasłem „Jesienne Ugi-Bugi", drugi malarski przeprowadzony 17 X pod hasłem „Zmalujmy coś".
W warsztatach tańca wzięło udział 37 osób, a w konkursie plastycznym 18. Były to dzieci i młodzież, biorące udział w bezpłatnych zajęciach organizowanych przez Miejski Dom Kultury w okresie wakacji oraz dzieci wywodzące się z rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.
W obydwu konkursach nagrodzono najlepszych uczestników, którym przyznano nagrody i wyróżnienia oraz stypendia ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Poczynania taneczne i malarskie oceniało jury składające się z instruktorów MDK: Beata Będerz i Anna Przygodzka (taniec) oraz Lidia Stanek i Elżbieta Róg (plastyka).
Nagrody laureatom wręczył prezes Fundacji „Wyciągamy Dzieci z Bramy", pomysłodawca i twórca tej idei, Jacek Sokalski. Prezes podziękował wszystkim za udział, doceniając wysiłek naszych podopiecznych. W kilku słowach opowiedział także o inicjatywie, jaka przyświeca Fundacji przy organizowaniu swoich przedsięwzięć. Ideą działania realizowanego w Opocznie było wyrównywanie szans rozwoju kulturalnego wszystkich dzieci oraz różnic w dostępie do kultury. Bardzo duże znaczenie ma też zwiększenie roli kultury i ekologii w procesie edukacji, socjalizacji i adaptacji społecznej oraz przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz w życiu społecznym.
W warsztatach nagrodzono:
Taniec:
I miejsce - Weronika Owięcka
II miejsce - Nadia Witoń
III miejsce - Julia Piotrowska
Wyróżnienie - Klaudia Będerz
Wyróżnienie - Alicja Marszałek
Stypendium otrzymała Aleksandra Wijata
Plastyka:
I miejsce - Julia Banasiak
II miejsce - Izabela Rybczyńska
III miejsce - Alicja Sołtysiak
Wyróżnienie - Amelia Pawlak
Wyróżnienie - Sandra Kowalewska
Stypendium otrzymała Lidia Pawlak
Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Opocznie
Dziękujemy Fundacji „Wyciągamy Dzieci z Bramy" za zaproszenie do działań w projekcie.
Projekt dofinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorzy: Fundacja „Wyciągamy dzieci z bramy", Miejski Dom Kultury w Opocznie

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ