Strona główna Aktualności   Wydarzenia   Plan miasta   Baza informacji   Spacer   Galerie   Multimedia   Zdjęcia internautów   Historia   bip
Aktualności - Kultura
Dzień Matki ze Stockingerem
Redakcja: Agata Andrzejewska
Dodany: 30-05-2017, wyświetleń: 3054
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

„Nie zapomnisz mnie, gdy moją piosenkę spamiętasz. W melodii jest siła zaklęta i czar, i moc" - te słowa popularnej piosenki Aleksandra Żabińskiego towarzyszyły publiczności zgromadzonej w MDK Opoczno w piątkowy wieczór 26 maja 2017 r. podczas recitalu Tomasza Stockingera.

Wieczór otworzyli Dyrektor MDK Opoczno Andrzej Śliwka oraz Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela, który złożył serdeczne życzenia wszystkim mamom zgromadzonym w sali z okazji przypadającego w tym dniu ich święta.

Recital Tomasza Stockingera to wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Sam koncert był poświęcony twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. Podczas występu aktor oddał również hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomniał sylwetki Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego czy Antoniego Fertnera.

Znanemu aktorowi idealnie udało się odtworzyć nastrój tamtych czasów, zarówno za sprawą piosenek śpiewanych przy akompaniamencie pianisty (Stefan Gąsieniec), jak również stroju, który nawiązywał do mody z tamtych czasów. Artyści byli ubrani w garnitury, a na głowie mieli kapelusze. Było to podkreślenie kanonów mody, które każdy szanujący się mężczyzna dwudziestolecia międzywojennego musiał stosować. Aktor opowiadał też liczne anegdoty i żarty, a nawet urządził mały quiz, w którym wziął udział Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela.

Opoczyńska publiczność dała się porwać do wspólnej zabawy i żywo reagowała na historie opowiadane i wyśpiewywane na scenie. Gromkie brawa i owacja na stojąco to największe podziękowanie dla artysty i dowód na to, że koncert się podobał.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ